Bertazzoni 24-inch Over-the-Range Microwave Oven with LED Display KOTR24MXE
BertazzoniSKU: KOTR24MXE
Warranty Products
Features
LED DISPLAY
Specifications
General
Series Name
Professional
Capacity
Power Levels
10
Color
Stainless Steel
Manufacturer Color
Stainless Steel
Door Hinge
Left
Ventilation
Ventilation
Yes
CFM
300
Lighting
2 LED Surface Lights
Features
Programs
• Sensor
• Reheat
• Defrost
Auto Defrost
Yes
Interior Light
Sensor Cooking
Turntable
Additional Information
• Smart Touch Controls
• Halogen Interior Lighting
• Turnable
• Enameled Grey Cavity Finish
• Timer
Electrical Information
Information
• 120 V, 60 Hz
• NEMA 5-15P Plug
Dimensions
Class Width
24" to 25.9"
Width
24 inch(es) / 60.96 cm