Fulgor Milano 36-inch Under-Cabinet Range Hood F4UC36S1
Fulgor MilanoSKU: F4UC36S1
The Fulgor Milano 400 Series 36" Under Cabinet Hood with 4 speed mechanical control and LED Lighting.
Price:
Warranty Products
Specifications
General
Series Name
400
Blower Included
Yes
Airflow
450 CFM
Color
Stainless Steel
Manufacturer Color
Stainless Steel
Installation
Under-Cabinet
Features
Ducting Information
Round
Speeds
4
Additional Information
Stainless steel baffle filters
Dimensions
Class Width
36"
Width
35.83 inch(es) / 91 cm
Height
10.24 inch(es) / 26 cm
Depth
21.06 inch(es) / 53.5 cm