Smeg 48-inch Portofino Aesthetic Wall Mount Range Hood KPF48UAN
SmegSKU: KPF48UAN
Price:
Warranty Products
Specifications
General
Series Name
Portofino Aesthetic
Blower Included
Yes
Airflow
600 CFM
Style
Chimney
Color
Black
Manufacturer Color
Anthracite
Installation
Wall Mount
Features
Speeds
3-Speeds and Additional Intensive Speed
Additional Information
• Motor Power 455 W
• 4 Aluminium Grease Filters
• 4 LED Lights
• Control Adjustment Knobs
Electrical Information
Information
• 535 W
• 120 V
• 60 Hz
Dimensions
Class Width
48"
Width
48 inch(es) / 121.92 cm
Height
13.37 inch(es) / 33.97 cm
Depth
19.5 inch(es) / 49.53 cm